>

Άρτα: Αυτοί είναι οι συνδυασμοί που διεκδικούν τον δήμο (φωτο)

Με πλήρες ψηφοδέλτιο, που απαρτίζεται από 51 δημοτικούς συμβούλους κατέθεσε το ψηφοδέλτιό της η Τζένη Ταπραντζή-Κοίλια υποψήφια Δήμαρχος Αρταίων, επικεφαλής Δημοτικής Αναγέννησης. Παράλληλα κατέθεσε υποψήφια τοπικά συμβούλια σε αρκετές κοινότητες, και συγκεκριμένα, στις ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ ΑΡΤΑΙΩΝ, ΑΝΕΖΗΣ, ΒΙΓΛΑΣ, ΓΑΒΡΙΑΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΙΚΟΥ, ΚΕΡΑΜΑΤΩΝ, ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ, ΚΑΜΠΗΣ, ΑΓΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ, ΧΑΛΚΙΑΔΩΝ, ΚΑΛΑΜΙΑΣ

«Καταθέσαμε το ψηφοδέλτιό μας, ένα ψηφοδέλτιο ΝΙΚΗΣ, της παράταξής μας, της «Δημοτικής Αναγέννησης». Είμαστε μια μεγάλη αυτοδιοικητική παράταξη που ενώνει ανθρώπους με γνώσεις, με εμπειρία, ταλέντα και ικανότητες. Έχουμε την εμπειρία, έχουμε το σχέδιο, έχουμε την όρεξη και τον ενθουσιασμό αλλά κυρίως έχουμε την Αγάπη για τον τόπο που μας γέννησε. Ο συνδυασμός μας «Δημοτική Αναγέννηση» αποτελείται από τον μέγιστο αριθμό των υποψηφίων, δηλαδή 51 υποψηφίους δημοτικούς συμβούλους, με υποψήφια τοπικά συμβούλια στο σύνολο των τοπικών κοινοτήτων και με στήριξη και συμμετοχή στις τοπικές κοινωνίες που εκφράζονται σε ανεξάρτητα σχήματα. Είμαστε έτοιμοι!
στην Άρτα της ζωής μας θα είμαστε όλοι εκεί!» σημειώνει σε σχετική ανακοίνωση η Τζένη Ταπραντζή-Κοίλια.

Το ψηφοδέλτιο της ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ έχει ως εξής:
ΤΑΠΡΑΝΤΖΗ-ΚΟΙΛΙΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΤΖΕΝΗ) του ΒΕΛΗΣΣΑΡΙΟΥ
(ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ)

-ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ
1.ΓΚΑΝΑΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2.ΠΑΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΦΙΛΑΡΕΤΟΥ
3.ΡΙΖΟΥ-ΝΤΟΚΟΡΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
4.ΦΩΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ
5.ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

– ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΡΤΑΙΩΝ
1.ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
2.ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3.ΒΑΡΕΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
4.ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
5.ΒΛΑΡΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
6.ΒΛΑΧΟΠΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
7.ΒΡΑΤΣΕΒΑ- ΚΡΕΜΠΟΥΝΗ ΜΑΡΙΝΑ του ΠΛΑΜΕΝ
8.ΓΑΛΗΝΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ
9.ΓΙΑΜΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
10.ΓΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
11.ΓΚΙΖΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΜΙΜΗΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

12.ΖΟΥΜΠΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ του ΠΕΡΙΚΛΗ
13.ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
14.ΚΑΤΙΟΥ ΒΑΓΓΕΛΙΤΣΑ (ΜΕΛΙΝΑ) του ΙΜΠΡΑΧΙΜ
15.ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΦΟΙΒΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
16.ΚΩΣΤΑΝΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΚΑΡΑΜΠΕΡΗΣ) του ΑΝΔΡΕΑ
17.ΚΩΣΤΟΥΛΑ ΣΟΦΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
18.ΚΩΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
19.ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ
20.ΜΠΙΣΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

21.ΝΑΤΣΙΚΑ ΑΓΛΑΪΑ του ΛΑΜΠΡΟΥ
22.ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΗΛΙΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
23.ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
24.ΠΑΠΠΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
25.ΠΕΤΣΑ ΑΡΙΣΤΕΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
26.ΠΛΑΤΣΟΥΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
27.ΣΙΑΠΑΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΙΚΥ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
28.ΣΩΖΙΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΧΑΡΑ) του ΑΛΚΙΒΙΑΔΗ
29.ΣΚΟΥΤΕΛΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
30.ΤΣΑΝΤΟΥΚΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΜΑΡΙΟΥ
31.ΤΣΑΡΗ ΜΑΡΙΑΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
32.ΧΡΗΣΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

– ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΛΑΧΕΡΝΩΝ
1.ΑΛΕΞΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΛΙΤΣΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2.ΒΙΤΣΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
3.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΛΕΞΙΑ-ΝΑΤΑΛΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

– ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ
1.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΩΜΑ
2.ΑΛΕΞΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
3.ΚΑΖΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
4.ΣΤΟΥΠΑ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΛΑΜΠΡΟΥ
5.ΤΖΟΥΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

– ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
1.ΖΗΣΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
2.ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ-ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
3.ΜΑΖΑΡΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ-ΣΤΑΥΡΟΥ
4.ΝΑΣΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ
5.ΤΣΟΓΚΑΣ ΒΗΣΣΑΡΙΩΝ (ΑΡΗΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
6.ΤΣΩΛΑ-ΜΠΙΣΚΑΝΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΑΓΓΕΛΑ) του ΛΑΜΠΡΟΥ

Με 50 υποψηφίους Συμβούλους το ψηφοδέλτιο του συνδυασμού «Αρτινών Συνεργασία» 
ΧΡ. ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ: «Καταθέσαμε ένα ψηφοδέλτιο νίκης αυτοδιοικητικό, υπερκομματικό, έμπειρο και ανανεωμένο» 

Κατατέθηκε στο Πρωτοδικείο Άρτας το ψηφοδέλτιο του συνδυασμού «Αρτινών Συνεργασία», παρουσία του επικεφαλής του συνδυασμού Χρήστου Τσιρογιάννη. Το ψηφοδέλτιο για το Δημοτικό Συμβούλιο είναι συμπληρωμένο στο μέγιστο επιτρεπόμενο όριο, καθώς συμμετέχουν 50 υποψήφιοι, ενώ ο συνδυασμός «Αρτινών Συνεργασία» έχει σχηματίσει ψηφοδέλτια σε 18 τοπικές κοινότητες.

«Καταθέσαμε το ψηφοδέλτιό μας στο Πρωτοδικείο και πλέον επίσημα πηγαίνουμε στις εκλογές της 26ης Μαΐου. Ένα ψηφοδέλτιο νίκης αυτοδιοικητικό, υπερκομματικό, έμπειρο και ανανεωμένο, που αποτελείται από 162 αξιόλογους συνεργάτες (50 υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι και 112 υποψήφιοι τοπικοί σύμβουλοι), τους οποίους και ευχαριστώ για τη συμμετοχή τους και τους εύχομαι καλή επιτυχία. Έχουμε το πιο δυνατό και πολυπληθές ψηφοδέλτιο, το οποίο αποτελεί απόδειξη της εμπιστοσύνης που εμπνέει ο συνδυασμός μας «Αρτινών Συνεργασία» στην κοινωνία, η οποία αναγνωρίζει το έργο, τις προθέσεις και το όραμά μας! Πάμε δυνατά όλοι μαζί για μια ξεκάθαρη νίκη του συνδυασμού μας την 26η Μαΐου, για να συνεχίσουμε το έργο μας που εμείς οραματιστήκαμε, σχεδιάσαμε και υλοποιούμε» αναφέρει σε δήλωσή του ο Δήμαρχος Αρταίων Χρήστος Τσιρογιάννης.

Σημειώνεται ότι το σύνολο των υποψηφίων είναι 162, εκ των οποίων 93 είναι άνδρες (57,4%) και 69 γυναίκες (42,6%). Το ψηφοδέλτιο, που συγκροτείται από 50 δημοτικούς συμβούλους και 112 τοπικούς συμβούλους. Ο Χρ. Τσιρογιάννης, κατέθεσε υποψήφια τοπικά συμβούλια, στις ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ ΑΡΤΑΙΩΝ, ΑΝΕΖΗΣ, ΑΓΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ, ΒΙΓΛΑΣ, ΒΛΑΧΕΡΝΑΣ, ΓΑΒΡΙΑΣ, ΓΡΑΜΜΕΝΙΤΣΑΣ ΚΑΛΑΜΙΑΣ, ΚΑΛΟΒΑΤΟΥ, ΚΑΛΟΓΕΡΙΚΟΥ, ΚΑΜΠΗΣ, ΚΙΡΚΙΖΑΤΩΝ, ΚΟΡΦΟΒΟΥΝΙΟΥ, ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ, ΛΙΜΙΝΗΣ, ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑΣ, ΡΟΚΚΑ, ΧΑΛΚΙΑΔΩΝ.
ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ 50 ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ της παράταξης ΑΡΤΙΝΩΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ:

Εκλογική Περιφέρεια Αμβρακικού
ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ ΑΧΙΛΛΕΥΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ,
ΚΟΤΣΑΡΙΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ,
ΜΠΑΪΜΠΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ,
ΜΠΑΪΜΠΟΥ-ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ,
ΜΠΟΥΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ,

Εκλογική Περιφέρεια Αρταίων
ΑΛΥΜΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ,
ΒΑΝΤΖΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ,
ΒΑΡΑΓΓΟΥΛΗ-ΠΑΠΠΑ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) του ΣΩΤΗΡΙΟΥ,
ΒΑΣΙΛΑΚΗ-ΠΑΠΑΚΙΤΣΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ (ΕΥΗ) του ΘΕΟΔΩΡΟΥ,
ΒΛΑΧΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ,
ΓΑΛΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ,
ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ,
ΓΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΚΟΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ,
ΓΡΑΤΣΟΥΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΥΡΡΟΥ,
ΔΡΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ,
ΔΡΑΚΟΥ-ΦΡΑΝΤΖΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του ΙΩΑΝΝΗ,
ΖΑΝΙΚΑ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΕΥΗ) του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ,
ΖΥΓΟΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ,
ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ,
ΛΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ,
ΛΙΟΝΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ,
ΛΩΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ,

ΜΠΕΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ,
ΠΑΠΠΑ ΓΛΥΚΕΡΙΑ του ΛΑΜΠΡΟΥ,
ΡΙΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ,
ΣΙΑΦΑΚΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ,
ΣΚΟΥΤΕΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ,
ΣΦΑΛΤΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΧΑΡΑ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ,
ΣΦΗΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ,
ΣΧΙΣΜΕΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ,
ΤΡΑΜΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΤΣΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ,
ΤΣΙΦΛΙΔΗ-ΜΑΓΓΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (ΡΟΥΛΑ) του ΣΑΒΒΑ,
ΧΑΡΑΚΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ
ΧΡΗΣΤΟΥΛΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ,
ΧΡΟΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΑΝΤΑ) του ΧΡΗΣΤΟΥ,

Εκλογική Περιφέρεια Βλαχερνών
ΖΕΡΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ,
ΠΑΝΕΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ,
ΠΑΝΟΥΛΑ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ,

Εκλογική Περιφέρεια Ξηροβουνίου
ΓΚΑΡΤΖΩΝΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ,
ΜΠΑΡΤΖΩΚΑ ΖΩΗ του ΠΕΤΡΟΥ,
ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ,
ΣΤΑΜΑΤΗ ΕΥΤΥΧΙΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ,
ΤΣΑΓΚΑΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ,

Εκλογική Περιφέρεια Φιλοθέης
ΒΡΑΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ,
ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ,
ΚΩΛΕΤΣΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ-ΤΖΟΥΝΑΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ,
ΤΖΩΡΑ-ΚΑΤΣΙΟΥΛΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΤΖΕΝΗ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ,
ΤΟΛΗ-ΚΟΥΝΙΣΤΟΥ ΑΝΘΗ του ΛΑΜΠΡΟΥ,

«ΓΕΦΥΡΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ» με επικεφαλής Υποψήφιο Δήμαρχο Αρταίων τον Ιωάννη ΠΑΠΑΛΕΞΗ

Στην αίθουσα Σκουφά έγινε η παρουσίαση των υποψηφίων του συνδυασμού «ΓΕΦΥΡΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ» με επικεφαλής Υποψήφιο Δήμαρχο Αρταίων τον Ιωάννη ΠΑΠΑΛΕΞΗ.
Οι Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι στον Δήμο ΑΡΤΑΣ είναι οι εξής:

Δ.Ε. ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ
ΓΙΩΤΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΖΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ τουΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΑΡΑΜΕΤΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΟΤΣΑΡΙΝΗ-ΡΩΣΣΙΟΥ ΑΝΘΟΥΛΑ του ΛΑΜΠΡΟΥ
ΜΑΝΩΛΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΘΩΜΑ

Δ.Ε. ΑΡΤΑΣ
ΑΓΓΕΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΒΑΣΙΛΑΚΗ-ΜΗΤΡΟΓΕΩΡΓΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ ( ΒΙΚΥ) του Νικολάου
ΒΑΣΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ
ΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΝΑΚΑ ΜΑΡΙΑ ( ΜΑΙΡΗ) του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΔΗΝΗΤΡΙΟΥ
ΔΗΜΟΘΟΔΩΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΖΙΩΓΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΘΟΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΝΤΡΕΑ
ΚΑΝΤΑΡΕΛΗ-ΤΖΙΜΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(ΒΟΥΛΑ) του ΛΑΜΠΡΟΥ
ΜΑΝΘΙΟΣ ΝΑΣΙΟΣ του ΠΥΛΙΟΥ
ΜΑΝΤΕΛΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΜΑΡΕΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
ΜΟΛΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΝΑΚΑ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΩ) του ΙΩΑΝΝΗ
ΝΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΞΕΡΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΠΑΠΑΚΙΤΣΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ
ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΑΝΝΑ) συζ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
ΠΑΠΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ
ΠΑΣΣΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
ΡΑΠΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΣΑΡΑΝΤΑΡΗ ΕΥΔΟΚΙΑ (ΕΦΗ) του ΠΑΝΤΕΛΗ
ΣΙΑΠΛΑΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΣΠΑΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΣΤΑΥΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΤΖΑΜΠΟΥΡΑ-ΦΟΥΚΑ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΤΖΟΥΒΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΤΡΟΜΠΟΥΚΗ-ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΤΣΙΡΚΑ-ΚΟΥΤΣΟΚΕΡΑ ΟΛΓΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΙΟΥΛΙΑ του ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΥ
ΧΟΥΣΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Δ.Ε ΒΛΑΧΕΡΝΑΣ
ΖΟΛΩΤΑ-ΒΙΤΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΠΑΝΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΤΣΑΡΑΚΛΗΜΑΝΗΣ ΣΠΥΡΟΣ του ΘΕΟΧΑΡΗ

Δ.Ε.ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ
ΚΟΜΖΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΛΙΟΝΤΟΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΜΟΣΧΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ

Δ.Ε. ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΦΩΤΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΑΡΑΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΚΑΤΣΑΝΤΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΤΑΣΟΥΛΑ) του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
ΣΤΥΠΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
ΤΣΩΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΛΑΜΠΡΟΥ

Το ψηφοδέλτιο του Γιώργου Μπαλάγκα

Το ψηφοδέλτιο, που συγκροτείται από 43 δημοτικούς συμβούλους κατέθεσε ο Γιώργος Μπαλάγκας, υποψήφιος Δήμαρχος Αρταίων, επικεφαλής της παράταξής ΠΟΛΙΤΕΣ ΜΕ ΟΡΑΜΑ. Παράλληλα κατέθεσε υποψήφια τοπικά συμβούλια, στις ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ ΑΡΤΑΙΩΝ, ΑΝΕΖΗΣ, ΓΑΒΡΙΑΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΙΚΟΥ, ΚΙΡΚΙΖΑΤΩΝ, ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ, ΚΑΛΟΒΑΤΟΥ.
Το ψηφοδέλτιο της ΠΟΛΙΤΕΣ ΜΕ ΟΡΑΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΑΡΤΑΙΩΝέχει ως εξής:

ΜΠΑΛΑΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
(Υποψήφιος ΔΗΜΑΡΧΟΣ)
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

-ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ
1. ΘΕΜΕΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2. ΜΑΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ
3. ΜΠΕΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΜΑΡΙΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
4. ΤΖΩΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

-ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΡΤΑΣ
1. ΒΑΣΣΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
2. ΓΑΛΗΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
3. ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗ ΓΛΥΚΕΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ
4. ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
5. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΟΛΓΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
6. ΚΑΣΣΕΛΟΥΡΗΣ ΜΑΡΚΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
7. ΚΟΛΟΒΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
8. ΚΟΡΟΜΗΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
9. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ (ΤΖΕΝΗ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
10. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ ΚΑΛΛΙΡΟΗ (ΡΟΥΛΑ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

11. ΜΠΑΛΑΓΚΑ – ΤΟΥΜΠΟΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
12. ΜΠΕΚΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
13. ΜΠΕΡΟΥΚΑ ΝΙΚΟΛΑ του ΒΑΝΓΚΕΛ
14. ΜΠΙΖΙΩΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
15. ΜΠΟΥΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΦΑΝΗ) του ΣΤΕΦΑΝΟΥ
16. ΝΤΑΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ συζ. ΜΙΧΑΗΛ
17. ΞΥΛΟΓΙΑΝΝΗ ΑΝΔΡΙΑΝΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
18. ΣΙΑΠΑΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΡΙΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
19. ΤΖΙΑΝΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΗΛΙΑ
20. ΤΖΙΟΜΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

21. ΤΣΑΚΑΛΗ-ΠΟΛΥΖΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
22. ΤΣΕΛΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
23. ΤΣΙΚΟΥ ΑΛΚΗΣΤΙΣ του ΘΕΟΧΑΡΗ
24. ΦΑΚΙΤΣΑ-ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΤΕΡΡΥ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
25. ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ
26. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΒΛΑΣΙΟΥ

-ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΛΑΧΕΡΝΩΝ
1. ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ
2. ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3. ΚΟΥΣΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

-ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ
1. ΓΚΟΚΑ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2. ΚΟΛΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (ΡΟΥΛΑ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3. ΚΟΣΜΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΑΛΕΞΙΟΥ
4. ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

-ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
1. ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ-ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΥΛΑ (ΒΟΥΛΑ) του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
2. ΜΠΕΛΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ
3. ΝΤΑΛΑΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
4. ΝΤΕΜΙΤΣΑ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
5. ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
6. ΣΠΕΝΤΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Το ψηφοδέλτιο από την Ριζοσπαστική Δημοτική Αλλαγή

Το πρωί της Κυριακής 5 Μαΐου 2019, κατάθεσε το ψηφοδέλτιο της η Ριζοσπαστική Δημοτική Αλλαγή με υποψήφια Δήμαρχο την Λίτσα Κιτσαντά, με 36 υποψήφιους Δημοτικούς Συμβούλους, το οποίο είναι το εξής:
ΚΙΤΣΑΝΤΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΤΣΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – Υποψήφια Δήμαρχος Αρταίων

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ
1.ΜΑΓΓΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ του Βελισσάριου
2.ΠΑΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Στεφάνου
3.ΠΙΣΤΙΩΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Δημητρίου
4.ΧΑΣΚΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Γεωργίου
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΑΡΤΑΙΩΝ
1.ΑΜΠΕΛΟΓΙΑΝΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Σπυρίδωνα
2.ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ του Αθανασίου
3.ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Τάκης) του Ζαχαρία
4.ΚΑΣΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ (Λίτσα) του Κωνσταντίνου
5.ΚΑΨΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Προκόπης) του Ευαγγέλου
6.ΛΑΜΠΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ηλία
7.ΜΟΥΛΙΑΝΙΤΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ του Χαριλάου
8.ΜΠΙΖΑ ΧΡΗΣΤΙΝΑ του Δημητρίου
9.ΜΠΙΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευσταθίου
10.ΜΠΟΧΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη

11.ΝΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χρήστου
12.ΠΑΛΛΑΣ ΘΩΜΑΣ του Θεόφιλου
13.ΠΑΠΑΚΙΤΣΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Χρήστου
14.ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΕΥΑΓΟΡΑΣ του Ιωάννη
15.ΠΑΠΑΡΟΥΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χρήστου
16.ΠΑΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Σπύρου
17.ΣΑΛΑΜΟΥΡΑ-ΣΙΩΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Αθανασίου
18.ΣΤΑΜΟΥΛΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ του Θεοφάνη
19.ΤΖΑΧΡΗΣΤΑ – ΚΑΡΑΜΠΙΚΑ ΕΙΡΗΝΗ (Ρένα) του Δημητρίου
20.ΤΡΙΑΝΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Γεώργιου

21.ΧΟΝΔΡΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Σταύρου
22.ΧΟΥΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευαγγέλου
23.ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Μιχαήλ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΒΛΑΧΕΡΝΩΝ
1.ΒΡΑΤΣΙΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΙΑ του Νικολάου
2.ΣΚΟΥΡΑ ΛΟΥΙΖΑ του Θεοφάνη

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ
1.ΓΑΛΛΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ συζ. Κωνσταντίνου
2.ΔΗΜΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ευαγγέλου
3.ΣΠΥΡΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ του Γεωργίου

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
1.ΑΡΑΠΗ ΕΛΛΗ του Ιωάννη
2.ΖΩΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Φωτίου
3.ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΟΛΓΑ του Χρήστου
4.ΤΣΙΩΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του Θεοδώρου

Πηγή: ΗΧΩ της Άρτας

ΟΠΕΚΕΠΕ: Νέες πληρωμές σε 7.222 δικαιούχους

Σε Έδεσσα και Φλώρινα ο Κυριάκος Μητσοτάκης