Νομός Καρδίτσας: Ποιοι προηγούνται σε σταυρούς σε έξι Δήμους

0
48

«Κόκκινο» έχει «χτυπήσει» η αγωνία των υποψήφιων δημοτικών συμβούλων, καθώς αρκετά 24ωρα μετά τις εκλογές, δεν γνωρίζουν με βεβαιότητα, αν έχουν εκλεγεί στα νέα δημοτικά συμβούλια.

Η καταμέτρηση στο Πρωτοδικείο συνεχίζεται, ωστόσο κανείς δεν είναι σε θέση να πει πότε θα ανακοινωθούν τα επίσημα αποτελέσματα για τη σταυροδοσία.

Οι επικεφαλής των συνδυασμών και οι ίδιοι οι υποψήφιοι έχουν επιστρατεύσει ιδία μέσα, στην προσπάθειά τους, να καταμετρηθούν οι σταυροί που έλαβαν οι ίδιοι υποψήφιοι.

Σημειώνεται ότι μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων από το Πρωτοδικείο, ενδεχομένως να υπάρξουν διαφοροποιήσεις.

Επιπλέον, διευκρινίζεται ότι στους δήμους όπου υπάρχει δεύτερος γύρος των εκλογών, ο επικεφαλής του συνδυασμού που δεν θα εκλεγεί, θα καταλάβει μία θέση δημοτικού συμβούλου.

ΔΗΜΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Καρδίτσα ο τόπος μας

ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΣΙΑΚΟΣ ( 13 έδρες)

Αριστοτέλης Σπάνιας

Γιώργος Μάττας

Θωμάς Κόντος

Ιωάννης Ρόβας

Σπυρίδων Κουρτεσιώτης

Σούφλα Ουρανία

Παππάς Σωκράτης

Αντωνίου Σωτήρης

Θεολόγης Στέφανος

Μακρή Όλγα

Τασιοπούλου Αφροδίτη

Παναγιώτης Σβερώνης

Θεόδωρος Θεοδωρόπουλος

Κατερίνα Νταλντάνη

Καραλή Μαρία

Τίκας Χρήστος

Από την Δημοτική Ενότητα Μητρόπολης προηγείται ο Βασίλης Μπούτας, από τη δημοτική ενότητα Κάμπου ο Δημήτριος Αραμπατζής, από τη δημοτική ενότητα Ιτάμου Γεωργία Ζήση Λιαπή.

 

Ανεξάρτητη Προοδευτική Συμμαχία

Πολιτών ΦΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΚΟΣ ( 9 έδρες)

 

Κων. Ξυλομένος

Αθανάσιος Πασσιάς

Παναγιώτης Μαντζιάρας

Γιάννης Ντελλής

Γιάννης Σβάρνας

Μπαρμπούτης Κωνσταντίνος

Αντωνόπουλος Αλέξανδρος

Δυνατή Καρδίτσα ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΑΛΟΣ ( 6 έδρες)

Παπαλός Κων/νος

Ζυγογιάννης Κων/νος

Κουφόπουλος Τάκης

Παπαδημητρίου Φώτης

Νικολάου Γεώργιος

Ευθυμίου Τιμολέων

Ευθυμίου Παναγιώτης

 

 

Λαϊκή συσπείρωση (3 έδρες)

Βασίλης κρανιάς

Έκτορας Γαζός

Πηνελόπη Μπούτα

ΝΕΣΤΩΡ ( 1 έδρα)

Ηλίας Σχορετσανίτης

Καρδίτσα από την αρχή (1 έδρα)

Κώστας Γκαβογιάννης

ΔΗΜΟΣ ΣΟΦΑΔΩΝ

ΠΑΝΔΗΜΟΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΘΑΝΟΣ ΣΚΑΡΛΟΣ (13 έδρες)

Σπύρος Εκίζογλου

Ιωάννης Σταμούλης

Δημοσθένης Κατσής

Κοντοβάς Δημήτριος

Καφάση Θώμη

Αγγελόπουλος Βασίλειος

Δύναμη Ανανέωσης ΜΠΑΜΠΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (13 έδρες)

Χατζηγιάννης Αποστ.

Κεφαλάς Παν.

Γκαντής Θαν.

Ευαγγελογιάννης Ταξιάρχης

Βράκας Κων.

Ραγιάς Παύλος

Βασιλείου Γιώργος

Μπούκης Γιώργος

Τσέλιος Φώτης.

 

Λαϊκή Συσπείρωση ( 1 έδρα)

Ηλίας Στουρνάρας

 

ΔΗΜΟΣ ΛΙΜΝΗΣ ΠΛΑΣΤΗΡΑ

«Νέοι Ορίζοντες» Παναγιώτης Νάνος ( 8 έδρες)

Θέος Απόστολος

Ξηροφώτου Βασιλική

Τσιαμαντάς Στέφανος

Σκόνδρας Δημήτριος

Ποδηματά Ιωάννα

Παΐσης Δημήτριος

Στεργιόπουλος Θωμάς

Μπουραζάς Πέτρος

 

«Η Λίμνη Πλαστήρα Μπροστά»

Δημήτρης Τσιαντής ( 8 έδρες)

Χρηστάκη Σοφία

Σακελλαρίου Γεώργιος

Θυμιοπούλου Ελένη

Μαγαλιού Νικολέτα

Γάκης Γεώργιος

Χρήστου Όλγα

Κοντοστέργιος Σπύρος

Αντωνάκης Χρήστος

«Λαϊκή Συσπείρωση» ( 1 έδρα)

Βασίλης Ελευθερίου

ΔΗΜΟΣ ΠΑΛΑΜΑ

«Συμμαχία Ανασυγκρότησης»

Γιώργος Σακελλαρίου ( 13 έδρες)

Ξένος Χρήστος

Μπακαβέλος Βάιος

Φούντα- Κυρίκου Ουρανία

Τσιαδήμος Δημήτριος

Πετροπούλου Ιφιγένεια

Νασιούλης Κων/νος

Γούλας Αθανάσιος

Τσίντζας Αθανάσιος

Μοσχόπουλος Απόστολος

Μπούσδρα Κούτρα Μαργαρίτα

Κοντοβάιος Θωμάς

Τσιάρας Βάιος

 

«Νέα πορεία» Αχιλλέας Καραλής (12 έδρες)

Καραλής Αχιλλέας

Καραδήμος Δημήτριος

Καραΐσκου Φωτεινή

Πατσιαλής

Κατής Χρήστος

Παλούκης Δημήτριος

Δεσκάτας Ευάγγελος

Λύτρας Ευάγγελος

Σπυρόπουλος Χρήστος

Αθανασού Γεωργία

Βαϊόπουλος Χρήστος

Φαλάρας Βασίλειος

«Λαϊκή Συσπείρωση» ( 2 έδρες)

Πολυγένης Αριστοτέλης

Μητράκος Βασίλειος

ΔΗΜΟΣ ΜΟΥΖΑΚΟΥ

ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ ΦΑΝΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ( 11 έδρες)

Γκινής Νων.

Κουτσιογιάννης Γιαν.

Πούπης Νικος

Τσιούφη Λίτσα

Παπακώστας Γιώργος

Πατσιαούρας Γιάννης

Φούντας Γιώργος

Καραμπέκου Μαρία

Κανιούρας Γιώργος

Αγγελακή Αποστολία η Ρούσσα – Μάγγου Ελένη

Κωτίνας Σωκράτης ή Αποστόλης Μιχάλης

Eνωτική Πρωτοβουλία Μουζακίου ( 9 έδρες)

Παρασκευή Ντούρβα

Απόστολος Τσίγκας

Άρης Γκαγκάς

Κουτρομάνος Χρήστος

Τυρογιάννη – Μαντζιάλη Φρόσω

Χρυσόστομος Μητροπάνος

Στέργιος Ρέππας

Οικονόμου Βασίλης

Χρήστος Ντόντος

 

«Πνοή Δημιουργίας» ( 4 έδρες)

Διαμαντοπούλου Ολυμπία

Ζαρνακούπης Νικόλαος

Πολυμερόπουλος Χρήστος- Μάριος

Γέρμανος Γεώργιος

«Νέα Ελπίδα» (2 έδρες)

Καρύδας Αθανάσιος

Παναγόπουλος Γεώργιος

Λαϊκή συσπείρωση ( 1 έδρα)

Λάμπρος Γιώτης

ΔΗΜΟΣ ΑΡΓΙΘΕΑΣ

«Αργιθέα νέα εποχή» ( 9 έδρες)

Δήμαρχος Ανδρέας Στεργίου

Παπαδήμας Ηλίας

Γραμμένος Κων/νος

Κωφός Στυλιανός

Πούλιος Χαράλαμπος

Κορλού Όλγα

Καμπούρης Δημήτριος

Τσιατσιάνης Ηλίας

Στεργιούλης Ιωάννης- Γεώργιος

Σταμούλης Νικόλαος

«Αργιθεάτικη Συμμαχία» ( έξι έδρες)

Χασιώτης Γεώργιος

Μπαλατσούκας Κών/νος

Κανναβός Βασίλειος

Κωφός Ιωάννης

Μπαμπάτισκος Ιωάννης

Σακελλάρης

«Μένουμε Αργιθέα» (2 έδρες)

Τσιβόλας Λάμπρος

Καραγιώργος Αθανάσιος.

 

Πηγή: thessaliatv.gr

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here