Μάχες β΄γύρου σε 224 δήμους -Μεγάλοι, πρωτεύουσες νομών, μεσαίοι & μικροί (λίστα+ποσοστά)

Σε 108 από τους 332 δήμους της χώρας εκλέχθηκαν Δήμαρχοι από τον πρώτο γύρο των Αυτοδιοικητικών εκλογών την Κυριακή 26 Μαΐου του 2019. Έτσι αυτό σημαίνει πως στους υπόλοιπους 224 δήμους η εκλογή Δημάρχου θα κριθεί στον δεύτερο γύρο στις 2 Ιουνίου. Δείτε αναλυτικά όλα τα ζευγάρια που θα αναμετρηθούν για τους υπόλοιπους 227 Δήμους της χώρας.

ΜΕΓΑΛΟΙ ΔΗΜΟΙ

ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΙΩΝ

Κώστας Μπακογιάννης 42,7

 Νάσος Ηλιόπουλος 16,9

 

 

ΔΗΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Νίκος Ταχιάος: 22,4

Κωνσταντίνος Ζέρβας: 14,9

 

ΔΗΜΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Γιάννης Μώραλης 45,3

Νίκος Βλαχάκος 27,1

 

 

ΔΗΜΟΣ ΠΑΤΡΕΩΝ

Κώστας Πελετίδης: 40,6

Γρηγόρης Αλεξόπουλος 16

 

 

ΔΗΜΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ

Απόστολος Καλογιάννης 42,5

Ειρήνη Καλαραριώτου 39,8

 

 

ΔΗΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Γιάννης Κουράκης 36,7

Βασίλης Λαμπρινός 24,1

 

 

ΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΤΩΝ

Θωμάς Μπέγκας 30,6

Μωυσής Ελισάφ 23,8

 

Αντώνης Καμπουράκης 41,5

Φώτης Χατζηδιάκος 30,7

 

 

ΔΗΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ

Άρης Παπαδογιάννης 26,9

Παναγιώτης Σημανδηράκης 19

 

ΔΗΜΟΙ ΑΤΤΙΚΗΣ

Αχαρνών: Βρεττός 22,08 με Δαμάσκο 20,16

Αγίας Βαρβάρας: Μίχος 41,58 με Καπλάνη 21,20

Αγία Παρασκευή: Ζορμπάς 27,10 με Σταθόπουλο 26,55

Αγίου Δημητρίου: Ανδρούτσου 41,72 με Πρεκετέ 27,50

Αγίων Αναργύρων: Σαράντης 30,37 με Τσίρμπα 21,63

Αιγάλεω: Μπίρμπας 26,05 με Γκίκα 25,90

Αίγινα: Μούρτζης 27,94 με Ζορμπάς 26,35

Αγκίστρι: Γιάννης Αθανασίου 49,51% με Δημήτρης Αναστασίου 34,84%

Αμαρουσίου: Αμπατζόγλου 33,88 με Καραμέρο 24,28

Ασπροπύργου: Μελετίου 47,76 με Ηλία 23,06

Βριλήσσια: Μανιατογιάννης 29,23 με Ντινόπουλο 27,16

Βύρωνας: Γώγος 23,44 με Κατωπόδη 22,02

Δάφνη- Υμηττός: Μπινίσκος 29,55 με Δαουλάρη 15,43

Διόνυσος: Καλαφατέλης 39,74 με Ζαμάνη 29,93

Ζωγράφου: Καφατσάκη 25,42 με Θώδα 21,90

Ηλιούπολη: Βαλασόπουλος 30,77 με Χατζιδάκη 16,00

Ηράκλειο: Μπάμπαλος 44,57 με Παπαδημητρίου 16,81

Καισαριανή: Σταμέλος 29,87 με Βοσκόπουλο 28,62

Καλλιθέα: Κάρναβος 42,80 με Ασκούνη 29,23

Κερατσίνι- Δραπετσώνα: Βρεττάκος 45,77 με Διαλινάκη 17,69

Κηφισιά: Χιωτάκης 29,18 με Θωμάκο 23,09

Κορυδαλλός: Κασιμάτης 37,34 με Χουρσαλά 21,30

Κυθήρων: Χαρχαλάκης 48,80 με Παναγόπουλο 34,67

Λαυρεωτική: Λουκάς 35,19 με Λεβαντή 23,36

Λυκόβρυση- Πεύκη: Μαυρίδης 42,15  με Ψυχάλη 19,41

Μάνδρα- Ειδυλλία: Στάθης 37,08 με Κριεκούκη 27,17

Μαραθώνας: Τσίρκας 39,39 με Λιβαθινό 28,37

Μαρκόπουλο: Αλλαγιάννης 34,32 με Μαντάλα 22,78

Μέγαρα: Σταμούλης 33,06 με Μαρινάκη 21,39

Μεταμόρφωση: Σαραούδας 38,26 με Καρπέτα 28,78

Νέα Ιωνία: Μανούρης 35,76 με Θωμαϊδου 21,36

Νέα Σμύρνη: Τζουλάκης 37,00 με Κουτελάκη 25,01

Νέα Φιλαδέλφεια- Χαλκηδόνα: Βούρος 29,47 με Βασιλόπουλο 22,97

Παιανία: Μάδης 28,47 με Στάμου 22,45

Παλαιό Φάληρο: Φωστηρόπουλος 44,60 με Δούμας 11,77

Παλλήνη: Ζούτσος 47,64 με Μερτύρη 23,66

Πειραιάς: Μώραλης 45,34 με Βλαχάκο 27,13

Πεντέλη: Στεργίου 31,39 με Κεχαγιά 28,48

Πέραμα: Λαγουδάκος 30,63 με Λαγουδάκη 25,84

Πετρούπολη: Σίμος 23,68 με Βλάχο 17,32

Ραφήνα: Μπουρνούς 43,80 με Φαφούτη 16,77

Σαλαμίνα: Παναγόπουλος 30,06 με Τσαβαρή 24,07

Σαρωνικός: Φιλίππου 45,08 με Σωφρόνη 39,47

Σπάτα- Αρτέμιδα: Μάρκου 43,07 με Ραφτοπούλου 41,61

Τροιζηνία- Μέθανα: Πολλάλης 36,47 με Καραγιάννη 35,28

Φιλοθέη- Ψυχικό: Γαλάνης 42,85 με Ξυριδάκη 40,33

Χαιδάρι: Ντηνιακός 41,09 με Σελέκο 25,57

Χαλάνδρι: Ρούσσος 32,22 με Κουράση 21,29

Ωρωπός: Ρούσσης 42,17 με Γιασημάκη 41,97

 

ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΕΣ ΝΟΜΩΝ 58 (18)

ΔΗΜΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Θανάσης Βασιλόπουλος 23,1

Βασίλης Κοσμόπουλος 14,9

 

 

 

ΔΗΜΟΣ ΧΑΛΚΙΔΕΩΝ

Ελένη Βάκα 33,8

Χρήστος Παγώνης 28,4

 

 

ΔΗΜΟΣ ΣΕΡΡΩΝ

Αλέκος Χρυσάφης 43,1

Στέφανος Φωτιάδης 34,1

 

 

ΔΗΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

Ευάγγελος Λαμπάκης 37,4

Γιάννης Ζαμπούκης 23,9

 

 

ΔΗΜΟΣ ΞΑΝΘΗΣ

Χαράλαμπος Δημαρχόπουλος 24,35

Μανώλης Τσέπελης 24,21

 

 

 

ΔΗΜΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

Σάββας Χιονίδης 30,56

Κώστας Κουκοδήμος 27,42

 

 

 

ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΙΕΩΝ

Θύμιος Καραϊσκος 49,4

Νίκος Σταυρογιάννης: 30,04

 

 

 

ΔΗΜΟΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

Γιώργος Παπαναστασίου 42,4

Χριστίνα Σταράκα 28,3

 

 

 

ΔΗΜΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

Λάζαρος Μαλούτας 27,88

Λευτέρης Ιωαννίδης 22,2

 

 

ΔΗΜΟΣ ΠΕΛΛΑΣ

Γρηγόρης Στάμκος 39,5

Στάθης Καστερίδης 23,5

 

 

 

ΔΗΜΟΣ ΔΡΑΜΑΣ

Χριστόδουλος Μαμσάκος 33

Κυριάκος Χαρακίδης 25

 

 

ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ

Βασίλης Νανόπουλος 25,5

Αλέκος Πνευματικός 23,8

 

 

 

ΔΗΜΟΣ  ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Βασίλης Τσιάκος 40,4

Φώτης Αλεξάκος: 27,6

 

 

ΔΗΜΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

Δήμητρα Τσανάκα 28

Θοδωρής Μουριάδης 21

 

 

ΔΗΜΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Γιώργης Μαρινάκης 44,2

Θόδωρος Νίνος 41,2

 

 

 

ΔΗΜΟΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Γιάννης Σμυρνιώτης 32,2

Κώστας Τζιούμης 28

 

 

 

ΔΗΜΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Αντώνης Ζερβός 43,6

Νίκος Κοκκίνης 37,5

 

 

ΔΗΜΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ

Χρήστος Τσιρογιάννης 36,9

Τζένη Ταπραντζή – Κοίλια 19,5

 

ΔΗΜΟΙ ΝΟΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Δήμος Δέλτα: Φωτόπουλος 25,78 με Ιωαννίδης  23,19

 

Δήμος Θερμαϊκού: Μαυρομάτης 32,93 με Τσαμασλή 29,51

 

Δήμος Καλαμαριάς: Μπακογλίδης 35,86 με Δαρδαμανέλη 23,66

 

Δήμος Κορδελιού – Ευόσμου: Μανδαλιανός 33,85 με Καμαρινό 30,97

 

Δήμος Λαγκαδά: Ταχματζίδης 33 με Ανδρεάδου 20

Δήμος Παύλου Μελά: Δεμουρτζίδης 36,96 με Λιλτση 27,45

 

Δήμος Ωραιοκάστρου: Τσακίρης 24,47 με Γαβότση 18,71

 

ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΔΗΜΟΙ

ΔΗΜΟΣ ΑΒΔΗΡΩΝ

Τσιτιρίδης Γεώργιος 39,05

Κριτσίνης Αθανάσιος 29,65

ΔΗΜΟΣ ΑΓΙΑΣ

Γκουντάρας Αντώνιος 45,45

Αγγελάκας Ιωάννης 38,7

ΔΗΜΟΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ

Γούτος Χρήστος 33,4

Καλογερόπουλος Δημήτριος 29,3

ΔΗΜΟΣ ΑΚΤΙΟΥ-ΒΟΝΙΤΣΑΣ

Αποστολάκης Γεώργιος Θεόδωρος 44

Κασόλας Αθανάσιος 34

ΔΗΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Ναλμπάντης Κωνσταντίνος 28,2

Γκυρίνης Παναγιώτης 27

ΔΗΜΟΣ ΑΛΜΥΡΟΥ

Εσερίδης Δημήτριος 38

Χατζηκυριάκος Ευάγγελος 36,2

ΔΗΜΟΣ ΑΛΜΩΠΙΑΣ

Χατζηδημητρίου Αθανάσιος 27,7

Μπάτσης Χρήστος  26,8

ΔΗΜΟΣ ΑΛΟΝΝΗΣΟΥ

Βαφίνης Πέτρος 37,8

Αναγνώστου Παναγιώτης 31,8

ΔΗΜΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ

Θεοδωρίδης Κωνσταντίνος 37,2

Μπιτάκης Ανθιμος 32,4

ΔΗΜΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ

Κοιμήσης Απόστολος 34

Κατσούλας Γεώργιος 27,4

ΔΗΜΟΣ ΑΜΦΙΠΟΛΗΣ

Φραστανλής Στέργιος 38,3

Μελίτος Κωνσταντίνος 26,6

ΔΗΜΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΣΑΜΟΥ

Κατρακάζος Νικόλαος 32,48 

Στάντζος Γεώργιος 23,86

ΔΗΜΟΣ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ-ΚΥΛΛΗΝΗΣ

Λέντζας Ιωάννης 40,73

Μάλιαρης Διονύσιος  25,02

ΔΗΜΟΣ ΑΝΔΡΙΤΣΑΙΝΑΣ-ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ

Μπαλιούκος Διονύσιος 49,73

Δημητρουλόπουλος Παναγιώτης 45,48

ΔΗΜΟΣ ΑΝΔΡΟΥ

Σουσούδης Θεοδόσιος 36,59

Λοτσάρης Δημήτριος 30,3

ΔΗΜΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ

Καλλέργης Εμμανουήλ 46

Κεφαλογιάννης Σωκράτης 45,4

ΔΗΜΟΣ ΑΠΟΚΟΡΩΝΟΥ

Κουκιανάκης Χαράλαμπος 38,57

Σγουράκης Σταμάτιος  30,9

ΔΗΜΟΣ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

Παρίσης Αλέξανδρος  36,7

Μιχαλάτος Θεόφιλος  33,85

ΔΗΜΟΣ ΑΡΡΙΑΝΩΝ

Αμέτ Ριτβάν 47,92

Χουσεΐν Ερδέμ  40,96

ΔΗΜΟΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

Γεωργιόπουλος Γεώργιος 41,9

Κοτζάς Ευθύμιος 29,3

ΔΗΜΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

Μελετίου Νικόλαος 47,7

Ηλίας Ιωάννης 23

ΔΗΜΟΣ ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑΣ

Κομηνέας Νικόλαος 49,9

Καμπούρη Μαρία  30,7

ΔΗΜΟΣ ΒΕΛΟΥ-ΒΟΧΑΣ

Παπακυριάκος Αννίβας 46,9

Μανάβης Αθανάσιος 28,6

ΔΗΜΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

Βοργιαζίδης Κωνσταντίνος 36,8

Μπατσαρά Γεωργια (Γιούλα) 18,5

ΔΗΜΟΣ ΒΙΣΑΛΤΙΑΣ

Μασλαρινός Αθανάσιος 34,2

Πλιάκου Ευανθία 26

ΔΗΜΟΣ ΒΟΙΟΥ

Ζευκλής Χρήστος 30,7

Κοσμίδης Δημήτριος 27

ΔΗΜΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Μαχειμάρης Γεώργιος 46,8

Ασπιώτης Σπυρίδων  22,6

ΔΗΜΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΚΥΝΟΥΡΙΑΣ

Καμπύλης Γεώργιος 46,9

Μαντάς Παναγιώτης 38,7

ΔΗΜΟΣ ΓΟΡΤΥΝΑΣ

Κοκολάκης Μιχαήλ  45,1

Σχοιναράκης Νικόλαος 27,2

ΔΗΜΟΣ ΓΟΡΤΥΝΙΑΣ

Κούλης Ευστάθιος  48,2

Γιαννόπουλος Ιωάννης 29

ΔΗΜΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

Δασταμάνης Γεώργιος  30,5

Κουπτσίδης Δημοσθένης 29,3

ΔΗΜΟΣ ΔΕΛΦΩΝ

Ταγκαλής Παναγιώτης 47,4

Παναγιωτόπουλος Αθανάσιος  29,9

ΔΗΜΟΣ ΔΕΣΚΑΤΗΣ

Κορδίλλας Δημήτριος 38,7

Καραστέργιος Δημήτριος  30

ΔΗΜΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ

Τοκαμάνης Χρήστος 38

Χατζηγιάννογλου Ρωμύλος 27

ΔΗΜΟΣ ΔΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΟΥ

Γερολιόλιος Ευάγγελος  38

Δημόπουλος Κωνσταντίνος 21,2

ΔΗΜΟΣ ΔΟΜΟΚΟΥ

Τζιαχρήστας Δημήτριος 49,9

Λιόλιος Χαράλαμπος  43,5

ΔΗΜΟΣ ΔΟΞΑΤΟΥ

Δαλακάκης Δημήτριος  28,3

Ζεκερίδης Θεμιστοκλής (Θέμης) 24,7

ΔΗΜΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΧΑΙΑΣ

Μυλωνάς Σπυρίδων 45

Νικολάου Χρήστος 40,5

ΔΗΜΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΛΕΣΒΟΥ

Βέρρος Ταξιάρχης 36,7

Χήρας Νικόλαος  27,6

ΔΗΜΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΝΗΣ

Μαραμπέας Ιωάννης 28,9

Γιαννημάρας Δημήτριος  20,9

ΔΗΜΟΣ ΔΩΡΙΔΟΣ

Καπεντζώνης Γεώργιος 47

Φλώρος Αναστάσιος 31,6

ΔΗΜΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ

Γιάννου Δημήτριος (Τάκης) 38,4

Τσεπκεντζής Ιωάννης  32,2

ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

Ευαγγέλου Νικόλαος 41,9

Γάτσας Νικόλαος 35

ΔΗΜΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΠΑ

Νότας Δημήτριος  37,4

Δεδούσης Ευάγγελος 34,2

ΔΗΜΟΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣ

Πλακεντάς Παναγιώτης 28,6

Τερζοπούλου-Τζινιέρη Αθηνά  28,6

ΔΗΜΟΣ ΕΡΕΤΡΙΑΣ

Γουρνής Νικόλαος 31

Δημητρόπουλος Ιωάννης 29,7

ΔΗΜΟΣ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ

Γεωργόπουλος Ιωάννης 39

Σφυρής Δημήτριος 30

ΔΗΜΟΣ ΕΥΡΩΤΑΣ

Βέρδος Δήμος 39,7

Μαρούδας Γεώργιος 31,3

ΔΗΜΟΣ ΖΑΓΟΡΑΣ-ΜΟΥΡΕΣΙΟΥ

Κουτσάφτης Παναγιώτης 47,3

Σαμαρά Μαρία 41,4

ΔΗΜΟΣ ΖΑΓΟΡΙΟΥ

Σουκουβέλος Γεώργιος 38,6

Σπύρου Βασίλειος 31,5

ΔΗΜΟΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ

Αρετάκης Νικήτας 22,7

Αρμένης Γεώργιος 19,9

ΔΗΜΟΣ ΖΗΡΟΥ

Καλαντζής Νικόλαος 48,8

Γιολδάσης Δημήτριος 46,4

ΔΗΜΟΣ ΖΙΤΣΑΣ

Πλιάκος Μιχαήλ 48,9

Γαρδίκος Βασίλειος 39,4

ΔΗΜΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

Καφατσάκη Βλάχου Σταματία 25,3

Θώδας Βασίλειος  21,9

ΔΗΜΟΣ ΗΛΙΔΑΣ

Λυμπέρης Ιωάννης  49,7

Χριστοδουλόπουλος Χρήστος 40

ΔΗΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Κουράκης Ιωάννης  36,7

Λαμπρινός Βασίλειος-Γεώργιος 24

ΔΗΜΟΣ ΗΡΩΙΚΗΣ ΠΟΛΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ

Κουτσογιάννης Νικόλαος 34,6

Καρανικόλας Νικόλαος 34,3

ΔΗΜΟΣ ΘΑΣΟΥ

Κυριακίδης Ελευθέριος 48,2

Χατζηεμμανουήλ Κωνσταντίνος  33,8

ΔΗΜΟΣ ΘΗΒΑΙΩΝ

Αναστασίου Γεώργιος 46

Παπαβασιλείου Γρηγόριος 24,8

ΔΗΜΟΣ ΘΗΡΑΣ

Ζώρζος Αναστάσιος Νικόλαος 29,6

Σιγάλας Ανtωνιος 22,8

ΔΗΜΟΣ ΙΑΣΜΟΥ

Μουμίν Οντέρ 42,9

Αμούτζας Κυριάκος 28,5

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Καλαντζάκης Θεοδόσιος  36

Πετράς Αντώνιος 24,3

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΣ ΠΟΛΗΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

Καραπάνος Νικόλαος 43,4

Λύρος Κωνσταντίνος 42,3

ΔΗΜΟΣ ΙΚΑΡΙΑΣ

Καλαμπόγιας Νικόλαος 42,6

Λαρδάς Νικόλαος 33,9

ΔΗΜΟΣ ΙΛΙΟΥ

Ζενέτος Νικόλαος 49,5

Κακούρης Αντώνιος 19

ΔΗΜΟΣ ΙΣΤΙΑΙΑΣ

Κοντζιάς Ιωάννης 48,5

Ευσταθίου-Σπανού Ελένη (Λίνα) 36,9

ΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΤΩΝ

Μπέγκας Θωμάς 30,6

Ελισάφ Μωυσής 23,8

ΔΗΜΟΣ ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ

Παπαδόπουλος Αθανάσιος 47,7

Λαζουράς Γεώργιος 38,9

ΔΗΜΟΣ ΚΑΛΥΜΝΙΩΝ

Διακομιχάλης Δημήτριος 23,5

Μαστροκούκος Ιωάννης  22,2

ΔΗΜΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Τσιάκος Βασίλειος 40,7

Αλεξάκος Φώτιος 27,5

ΔΗΜΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΥ

Νισύριος Ιωάννης 40,3

Καπετανάκης Εμμανουήλ 32,7

ΔΗΜΟΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ

Χαλκιά-Δημητροπούλου Αναστασία 35,5

Παπαγιάννης Κωνσταντίνος 33,5

ΔΗΜΟΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

Κορεντσίδης Ιωάννης 46,9

Σπύρου Αικατερίνη 23,9

ΔΗΜΟΣ ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ

Ταμπουρίδης Ελευθέριος 38,7

Κυριακίδης Γιάννης  35,5

ΔΗΜΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΟΝΤΙΩΝ ΝΗΣΩΝ

Υδραίου Μερόπη-Σπυριδούλα  33

Τρεπεκλής Ιωάννης (Γιάννης) 28,5

ΔΗΜΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ

Γαρνέλης Μαρίνος 35,9

Χασιάκος Χρήστος  32,8

ΔΗΜΟΣ ΚΙΛΚΙΣ

Κυριακίδης Δημήτριος  31,5

Τονικίδης Παύλος 30,1

ΔΗΜΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

Γκαράνης Ιωάννης 44,3

Γραβάνης Αντώνιος 31,9

ΔΗΜΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ

Παπασπύρου Ανδρέας 37

Εξάρχου Νικόλαος 33,2

ΔΗΜΟΣ ΚΥΘΗΡΩΝ

Χαρχαλάκης Ευστράτιος 48,8

Παναγόπουλος Δημήτριος 34,6

ΔΗΜΟΣ ΚΥΜΗΣ

Μπουραντάς Αθανάσιος 42,9

Θωμάς Δημήτριος  40,3

ΔΗΜΟΣ ΚΩ

Νικηταράς Θεοδόσιος 45,1

Κυρίτσης Γεώργιος 37,5

ΔΗΜΟΣ Λουτρακίου – Περαχώρας – Αγίων Θεοδώρων

Γιώργος Γκιώνης (34,36%)

Μαρία Πρωτοπαππά (23,74%)

 ΔΗΜΟΣ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗΣ

Λουκάς Δημήτριος 35,2

Λεβαντής Κωνσταντίνος  23,3

ΔΗΜΟΣ ΛΕΒΑΔΕΩΝ

Ταγκαλέγκας Ιωάννης  33,77

Πούλου Παναγιού (Γιώτα) 27

ΔΗΜΟΣ ΛΕΡΟΥ

Κόλιας Μιχαήλ 39,7

Παυλής Γεώργιος 22

ΔΗΜΟΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

Σολδάτος Θεόδωρος 33,3

Καλός Χαράλαμπος 17,3

ΔΗΜΟΣ ΛΗΜΝΟΥ

Μαρινάκης Δημήτριος  39,3

Γεώργα Ελεονώρα 22,9

ΔΗΜΟΣ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ

Κατσιβέλης Γεώργιος 26,2

Αραβαντινός Διονύσιος 25,6

ΔΗΜΣ ΛΙΜΝΗΣ ΠΛΑΣΤΗΡΑ

Νάνος Παναγιώτης 47,8

Τσιαντής Δημήτριος 47,1

ΔΗΜΟΣ ΛΟΚΡΩΝ

Ζεκεντές Αθανάσιος 37,6

 Λιόλιος Νικόλαος 33,6

ΔΗΜΟΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ-ΠΕΥΚΗΣ

Μαυρίδης Αναστάσιος (Τάσος) 42

Ψυχάλης Μάριος Γεώργιος 19,4

ΔΗΜΟΣ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ

Μαμουλάκης Κωνσταντίνος 43

Μποκέας Μενέλαος 42,6

ΔΗΜΟΣ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ

Στεργίου Ιωάννης 38

Τσαπουρνιώτης Γεώργιος 32,4

ΔΗΜΟΣ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ

Χαριτόπουλος Κωνσταντίνος 41,6

Χαριτόπουλος Κωνσταντίνος 27

ΔΗΜΟΣ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ

Μιχόπουλος Κωνσταντίνος 32,7

Χριστογιαννόπουλος  Αθανάσιος 31,3

ΔΗΜΟΣ ΜΕΓΑΝΗΣΙΟΥ

Δάγλας Παύλος 43,3

Καββαδά (Καρατσολάκη) Αικατερίνη 30,7

ΔΗΜΟΣ ΜΕΓΙΣΤΗΣ

Σαμψάκος Γεώργιος 47,9

Παπουτσής Γεώργιος  30,2

ΔΗΜΟΣ ΜΕΤΕΩΡΩΝ

Σινάνης Χρήστος 43,7

Αλέκος Θεόδωρος 37,7

ΔΗΜΟΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ

Τζαφέας Κωνσταντίνος 35,2

Βασιλείου Σπυρίδων 23,3

ΔΗΜΟΣ ΜΗΛΟΥ

Δαμουλάκης Γεράσιμος 35,2

Μικέλης Εμμανουήλ 34,7

ΔΗΜΟΣ ΜΙΝΩΑ ΠΕΔΙΑΔΑΣ

Καλογεράκης Ζαχαρίας 49,5

Φραγκάκης Εμμανουήλ 42,4

ΔΗΜΟΣ ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ

Στάθης Θεοφάνης (Φάνης) 39,5

Ντούρβα Παρασκευή  33,6

ΔΗΜΟΣ ΜΥΚΗΣ

Καπζά Τζεμήλ 31,7

Ντελή Χουσεΐν Ριτβάν 27

ΔΗΜΟΣ ΜΥΚΟΝΟΥ

Βερώνης Χρήστος 46,3

Κουκάς Κωνσταντίνος 40,4

ΔΗΜΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

Κύτελης Ευστράτιος 47,9

Μαμάκος Μιχαήλ 13,9

ΔΗΜΟΣ ΝΑΞΟΥ & ΜΙΚΡΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ

Λιανός Δημήτριος 47,8

Χατζηανδρέου Λεονάρδος 24,8

ΔΗΜΟΣ ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΣ

Γκίζας Βασίλειος 23,4

Λουκόπουλος Παναγιώτης  21,8

ΔΗΜΟΣ ΝΕΑΣ ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑΣ

Καρράς Εμμανουήλ 49,7

Τσούφης Δημήτριος  43,8

ΔΗΜΟΣ ΝΕΜΕΑΣ

Φρούσιος Κωνσταντίνος 33,7

Ανδριανάκος Ευάγγελος 30

ΔΗΜΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΚΟΥΦΑ

Βαβέτση Ροζίνα 44,3

Παπασιώζος Κωνσταντίνος 31

ΔΗΜΟΣ ΝΟΤΙΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Λέσσης Κωνσταντίνος 44,5

Γκούσης Νικόλαος 23,1

ΔΗΜΟΣ ΝΟΤΙΟΥ ΠΗΛΙΟΥ

Μιτζικός Μιχαήλ 46,8

Παπαδημητρίου Μιλτιάδης 31,7

ΔΗΜΟΣ ΞΑΝΘΗΣ

Δημαρχόπουλος Χαράλαμπος 24,3

Τσέπελης Εμμανουήλ 24,2

ΔΗΜΟΣ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ

Τριανταφυλλάκης Ιωάννης  46,9

Γαλούνης Ερωτόκριτος  27,2

ΔΗΜΟΣ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ

Τσιώτος Βλάσιος 27,4

Ανδρικόπουλος Ηλίας 21

ΔΗΜΟΣ ΟΙΧΑΛΙΑΣ

Γεωργακοπούλου Παναγιώτα 34,5

Αδαμόπουλος Ιωάννης  23,1

ΔΗΜΟΣ ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ

Καραλή Παρασκευή (Βούλα) 38,8

Νταβαλούμης Ιωάννης 34,5

ΔΗΜΟΣ ΠΑΛΑΜΑ

Σακελλαρίου Γεώργιος 46,6

Καραλής Αχιλλέας  46,3

ΔΗΜΟΣ ΠΑΡΕΝΕΣΤΙΟΥ

Καγιάογλου Αναστάσιος 42,7

Σωτηριάδου Αλεξάνδρα-Μαρίνα 39,8

ΔΗΜΟΣ ΠΑΡΓΑΣ

Ζαχαρίας Νικόλαος  41,2

Νάστας Αντώνιος 28,4

ΔΗΜΟΣ ΠΑΤΜΟΥ

Στόικος Γρηγόριος 41,8

Πέντες Ελευθέριος 28

ΔΗΜΟΣ ΠΗΝΕΙΟΥ

Γεωργόπουλος Διονύσιος 36,4

Μαρίνος Ανδρέας 33,5

ΔΗΜΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

Γεωργάκος Νικόλαος  22,9

Μπαΐλης Χρήστος 21,7

ΔΗΜΟΣ ΠΡΕΣΠΩΝ

Τσέπας Βασίλειος 45,2

Πασχαλίδης Παναγιώτης 40,9

ΔΗΜΟΣ ΠΥΝΔΑΣ

Λαγδάρης Ευάγγελος 36,8

Mανώλας Αναστάσιος 29,6

ΔΗΜΟΣ ΠΥΛΟΥ

Καφαντάρης Δημήτριος 37,4

Καρβέλας Παναγιώτης31,3

ΔΗΜΟΣ ΠΥΡΓΟΥ

Αντωνακόπουλος Παναγιώτης 27,6

Νικολούτσος Κωνσταντίνος 17

ΔΗΜΟΣ ΡΕΘΥΜΝΗΣ

Μαρινάκης Γεώργιος 44,2

Νίνος Θεόδωρος 41

ΔΗΜΟΣ ΡΟΔΟΥ

Καμπουράκης Αντώνιος 41,5

Χατζηδιάκος Φώτιος 30,7

ΔΗΜΟΣ ΣΑΜΗΣ

Σπαθής Στυλιανός 38,8

Μονιάς-Νέτης Γεράσιμος 31

ΔΗΜΟΣ ΣΑΜΟΘΡΚΗΣ

Βίτσας Αθανάσιος 40,9

Γαλατούμος Νικόλαος 33,8

ΔΗΜΟΣ ΣΕΡΒΙΩΝ

Ελευθερίου Χρήστος 34,2

Κωνσταντόπουλος Βασίλειος 33,5

ΔΗΜΟΣ ΣΕΡΙΦΟΥ

Ρεβίνθης Κωνσταντίνος 39,6

Πελοποννήσιος Μιλτιάδης 25,2

ΔΗΜΟΣ ΣΕΡΡΩΝ

Χρυσάφης Αλέξανδρος 43,6

Φωτιάδης Στέφανος 34,3

ΔΗΜΟΣ ΣΗΤΕΙΑΣ

Ζερβάκης Γεώργιος 38,7

Κουρουπάκης Νικόλαος 26,6

ΔΗΜΟΣ ΣΙΚΥΩΝΙΩΝ

Σταματόπουλος Σπυρίδων 48,5

Λέγγας Μάρκος 18,3

ΔΗΜΟΣ ΣΙΝΤΙΚΗΣ

Δομουχτσίδης Φώτιος 48,6

Λούγγος Ζήσης 20,4

ΔΗΜΟΣ ΣΚΙΑΘΟΥ

Τζούμας Θεόδωρος (Θοδωρής) 45,2

Πλωμαρίτης Νικόλαος 41

ΔΗΜΟΣ ΣΚΟΠΕΛΟΥ

Περίσσης Σταμάτιος 40

 Ευσταθίου Δημήτριος 38

ΔΗΜΟΣ ΣΚΥΡΟΥ

 Μαυρίκος Νικόλαος 34,8

Λαμπαθάκης Γεώργιος 26,1

ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ

Κάτσιος Νικόλαος 29,7

Καραγιάννης Ιωάννης 26,1

ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ

Πουλιλιός Ευάγγελος 46,4

 Καλακίκος Παναγιώτης 38

ΔΗΜΟΣ ΣΟΦΑΔΩΝ

 Σκάρλος Αθανάσιος (Θάνος) 48,15

Παπαδόπουλος Χαράλαμπος (Μπάμπης)  48,14

ΔΗΜΟΣ ΣΠΑΡΤΗΣ

Αργειτάκος Σταύρος 39,5

Δούκας Πέτρος 30

ΔΗΜΟΣ ΣΤΥΛΙΔΑΣ

Στεργίου Βιργινία 47,2

Αποστόλου Ιωάννης 35,9

ΔΗΜΟΣ ΤΟΠΕΙΡΟΥ

Μίχογλου Θωμάς 46,8

Κηλικιώτης Αγγελος 28,6

ΔΗΜΟΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ

Λεβεντάκης Γεώργιος 26,9

Κατσίβελας Παναγιώτης 17,9

ΔΗΜΟΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ

Κόκουρας Ιωάννης 23,5

Ροντούλης Αστέριος 21,6

ΔΗΜΟΣ ΦΑΙΣΤΟΥ

Νικολιδάκης Γρηγόριος 29

Νικολακάκης Ιωάννης 26,3

ΔΗΜΟΣ ΦΑΡΚΑΔΟΝΑΣ

Σακελλαρίου Ιωάννης  34,7

Μπαγιώτης Μιχαήλ 22,2

ΔΗΜΟΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ

Εσκίογλου Ιορδάνης (Μάκης) 43,3

Καραχάλιος Αριστομένης (Αρης) 21,9

ΔΗΜΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

Γιαννάκης Βασίλειος 33,8

Κωνσταντινίδης Ευστάθιος 29,9

ΔΗΜΟΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΟΣ

 Αναγνωστόπουλος Σταύρος 37,5

Μηντσιούδης Μαυρουδής  26,6

ΔΗΜΟΣ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ

 Μαστοράκης Ιωάννης 40

 Σέγκος Ιωάννης 39,4

ΔΗΜΟΣ ΧΙΟΥ

Κάρμαντζης Σταμάτιος 28

Τριαντάφυλλος Κωνσταντίνος 24

ΔΗΜΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

Τσακίρης Παντελεήμων (Παντελής) 24,3

 Γαβότσης Αστέριος 18,6

ΔΗΜΟΣ ΩΡΩΠΟΥ

Ρούσσης Θωμάς 42,1

Γιασημάκης Γεώργιος 41,9

Περιφέρειες-εφτά αναμετρήσεις: Οι “γαλάζιοι” εμφύλιοι, οι ΣΥΡΙΖΑ-ΝΔ & οι ΝΔ-ανεξάρτητοι (ονόματα)

Άστατος ο καιρός την Κυριακή -Πού θα βρέξει