Ηττα… παραμονής για τη Ναντ

Την παραμονή της στη Ligue 1 πανηγύρισε εντός έδρας η Ναντ, παρά το γεγονός ότι… καρδιοχτύπησε για 97 λεπτά.

Στο δεύτερο μπαράζ με την Τουλούζ (πήρε το «εισιτήριο» μέσω των play off της Super League 2), τα «καναρίνια» ηττήθηκαν 0-1, αλλά εξαργύρωσαν τη νίκη τους με 2-1 στο πρώτο ματς και ανανέωσαν την παρουσία τους στην πρώτη κατηγορία του γαλλικού πρωταθλήματος και τη νέα σεζόν.

Το μοναδικό τέρμα της Τουλούζ, που έμεινε με δέκα παίκτες στο 87΄ μετά από την κόκκινη που αντίκρισε ο Ενγκουμού, σημειώθηκε στο 62΄ από τον Βακούν Ισούφ Μπαγιό, ενώ στα επτά λεπτά των καθυστερήσεων οι φιλοξενούμενοι είχαν τις ευκαιρίες για το 2-0, όχι όμως και την τύχη με το μέρος τους…